Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być silna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasówki

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być ogromna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jak nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest bliskim żyć bądź nie być. Kiedy nie dać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można przejrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie graj kogoś kim nie jesteś
Chcesz przedstawić się z tejże najlepszej strony to doskonałe. Punkt w tym, że bardzo często poprzez ostatnie tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie podejście robi na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt mały krawat sprawi, że nie będziesz dość skupiony. Osoba, która będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że zauważyła te niedociągnięcia, przecież nie umknie to jej pomocy. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie da się zrobić dwa razy. Wygodny i przyjemny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci to gwarancje siebie i pozwoli opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W prywatnych uwagach skoncentruj się na znacznych radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z prowadzonymi poprzez niego zadaniami, mocami a każdym pozostałym, co jest dla Ciebie interesujące, a może także zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które więcej będą spływać z punktu nie potrafią Ci w zyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że znacznie łatwo przestać nas słuchać, co kompletnie nie odkłada się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Wyglądanie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefy powoduje, że odbiór naszej budowy jest niezmiernie negatywny. Nasz rozmówca będzie tworzył poczucie, że kandydat nie jest myślami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy grani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Możesz istnieć pewien, że skoro zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje umiejętności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie leży na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może posłużyć Ci wykonywanie tych wartości. Oraz co z błędami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich efekty. Jeżeli jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ów materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *